Марек Юнион-Ивкони се класира за полуфинал и чака своя съперник Шампионите от Марек Юнион-Ивкони се класираха на полуфиналите в Суперлигата, след като спечелиха драматично с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 25:23, 15:13) при гостуването си на Пирин (Разлог) във втория мач от четвъртфиналните плейофи. Домакините от Пирин на два пъти повеждаха в геймовете, а в тайбрека имаха аванс при 10:8, но момчетата на Найден Найденов показаха характер и приключиха серията още след втория мач. Пирин игра силно на блокада, като реализира 13 точки на този елемент, а с 22 се отличи Йордан Желязков (2 аса, 1 блокада, 56 % в нападение). Костадин Гаджанов добави 14 (2 аса, 5 блокади, 70 % в атака). За Марек силен мач направи Борислав Апостолов с 18 точки (4 блокади, 74 % в атака), а Михаел Манджуков добави 16 (37 % в нападение), пише bgvolleyball.com