Марек Юнион-Ивкони би в Перник Отборът на Миньор Перник отстъпи на Марек Юнион-Ивкони с 1:3 (26:24, 15:25, 14:25, 15:25) в мач от 14-ия кръг на Суперлигата Бачково – изворна вода, игран в пернишката зала Борис Гюдеров. Така волейболистите от Дупница записаха единадесета победа в първенството, като с една загуба, 28 точки и мач по-малко заемат второ място във временното класиране. Отборът на Миньор пък отбеляза дванадесета загуба до сега, като с една победа и 4 точки заема предпоследното, девето място в таблицата. Над 700 местни запалянковци подкрепяха своите в мача, като напоследък зала Борис Гюдеров се пълни с все повече привърженици на волейболния тим в Перник. Представителите на домакините пък като че ли се заредиха от атмосферата, като стартираха надъхано срещу шампиона Марек. Гостите явно не очакваха този устрем, като не можаха "да влязат в час" в първия гейм. До края му перничани диктуваха играта, като в решителните минути водеха с 23:21 и изпуснаха първата си възможност за го затворят преди равенството 24:24. След това обаче те не поколебаха и за радост на многобройните си фенове спечелиха гейма и поведоха с 1:0. Това бе като шамар за дупничани, които веднага се взеха в ръце. Гостите направиха нужните корекции и въпреки че перничани продължиха да се борят, този път вече волейболистите на Марек показаха своите възможности. В останалите три части те надделяваха убедително, като затвориха мача само с един загубен гейм и три точки в актива си. На 11-ти Марек приема Нефтохимик в отложен мач, а на 15-ти е дербито с Монтана, като още тогава дупничани могат да станат и лидери в Суперлигата.