Германея и Вихрен завършиха наравно 1:1 в контрола Седмица преди началото на първенството на В-Югозападна футболна група, отборите на Германея и Вихрен изиграха контролен мач. Проверката бе пета и за двата тима това лято. Срещата се игра днес от 10:45 часа, пред около 50-зрители на градския стадион в Сапарева баня. Гостите от Сандански имаха кадрови проблеми преди мача и в игра участи взеха едва 15 –футболисти, като Георги Владимиров получи травма на глезена и не завърши мача. В редиците на Германея дебют направи мексиканеца с испански паспорт Диего Андраде. Гостите от Вихрен откриха резултата в 32-та минута, след премерен шут на Ласков от около 25-метра. В 38-та минута Мавродиев от Германея се възползва от грешка на вратаря на Вихрен при центриране от ъглов удар и изравни. През втората част не бяха създадени много голови положения.