18:00 Марек – Шкендия контрола в Банско резултат на живо ТУК Марек ще изиграе днес  втората си контрола това лято и първа от лагера в Банско. Дупничани се изправят срещу македонския Шкендия Тетово, като контролата е от 18:00 часа в Банско на комплекс Пири.. Шкендия е един от потенциалните съперници на ЦСКА в Лига Европа. Македонците играят срещу молдовския Зимбру в първия кръг и ако победят срещат ЦСКА. В Шкендия премина преди три седмици и дупничанина Мартин Кавдански. Същевременно старши треньора на Марек Тони Велков се очаква да пусне в днешната  контрола всички налични играчи. На 28 Марек ще играе и срещу Локомотив ПД. В първата си контрола Марек отстъпи на ЦСКА с 1:2 . Резултата в този мач откри Камбуров от дузпа в 18-та минута. В 22-ра минута Марек изравни с гол на Кристиян Петков, а победата за червените донесе Маркиньос в 85-та минута.