Марек Юнион-Ивкони смачка и Нефтохимик, 10 победи от 10 мача за дупничани!  Марек Юнион-Ивкони победи с категоричното 3:0 (35:33, 25:19, 25:22) гейма Нефтохимик 2010 в едно от тежките си гостувания в Суперлигата. Въпреки че бяха без двама от основните си играчи дупничани показаха защо са шампиони на България в последните две години и продължават да бъдат без загуба през настоящия сезон. Това бе 10-ата победа в 10 мача за дупнишкия клуб!
IMG_1571-001
 Мястото на продължилия кариерата си във Франция Златан Йорданов бе заето от дупничанина Станислав Величков, а Мартин Иванов замести контузения Венцислав Трифонов.
 Най-голяма интрига имаше в първия гейм. Цялата първа част бе изключително равностойна и драматична. Двата тима се захапаха още от началото и първият гейм се развиваше точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за Нефтохимик, а при второто дупничани имаха преднина от 1 пункт – 16:15.
 При 23:23 Мартин Иванов от Марек Юнион-Ивкони прати топката в аут от сервис и по този начин направи голям подарък на бургазлии. Нефтохимик обаче не успя да се възползва от този геймбол, както и от още два поредни такива.
 Тимът от Бургас пък се спаси от загуба на първия гейм като по чудо, след като при 27:26 за Марек Мартин Пенев извади една топка с крак.
 В крайна сметка, след много геймболи и за двата тима, дупнишкият клуб спечели с 35:33, като последната точка дойде след успешен единичен блок на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Първият гейм продължи цели 37 минути!
1465357_10202610421209518_1473444048_n
 Нефтохимик 2010 започна по-добре втората част и успя да дръпне с 4 точки при 6:2 още в началото. Толкова беше и преднината на домакините при първата техническа пауза, дошла при 8:4 в тяхна полза.
 След прекъсването дупничани се мобилизираха и направиха четири поредни точки, изравнявайки резултата – 8:8. Марек Юнион-Ивкони увеличи оборотите още повече и дръпна с 14:10 в средата на гейма. Второто техническо прекъсване бе при 16:12 за волейболните шампиони. До края на частта Марек не остави абсолютни никакви съмнения кой е по-класният отбор на игрището и я затвори при 25:19.