Дупничанинът Любомир Васев с пореден успех в мотокроса На мотополигон „Бършен“ край Сливен успешно завърши третият кръг на Европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ 65 и ЕМХ 85. На трасето се проведе и 3-ия кръг на Републиканския ни шампионат в класове : МХ2,МХ1 и МХ. Около 100 състезатели от 5 държави (Гърция, Сърбия, Молдова, Румъния и България) дойдоха в Сливен, за да покажат най-доброто от себе си и своите машини. Зрителите станаха свидетели на изключително оспорвани стартове в различните класове като най-атрактивна беше надпреварата в клас МХ2. Още в първия манш дупничанинът Любомир Васев (Yamaha) даде заявка за победа и спечели убедително пред своите конкуренти Валентин Роглев и Хакан Халми. Във втория манш, той отново поведе в надпреварата като с това определи и местата в общото класиране в класовете МХ2 и МХ2- Junior – Любомир Васев (Ямаха), Хакан Халми (КТМ) и Валентин Роглев (КТМ). В третия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос в клас МХ1 Николай Йовчев (Хонда) беше най-бърз в двата манша и спечели първото място в класирането. След него отново останаха Тодор Тотев (Хонда) и Калоян Илиев (КТМ) като с това затвърдиха силната си конкуренция в съответния клас. Клас МХ беше спечелен от Мартин Тодоров (Ямаха). Той триумфира като победител и в двата манша, а в общото подреждане за кръга втори и трети се наредиха Веселин Малинов(Ямаха) и Юлиян Райчев (Кавазаки). Веселин Малинов (Ямаха) зае първото място в клас МХ-40, а след него се наредиха Атанас Петров от АИТ „Рейсинг Тим“ и Васил Стоянов от „Велман Моторспорт“. При най-малките машини в ЕМХ65, победител за кръга и в общото класиране стана Адам Ковач (Унгария), който спечели първото място и в двата манша. Втори остана Игор Чухарчук (Молдова), а трети в класирането се нареди българинът Кристиян Иванов (КТМ). При ЕМХ 85 Алекс Димитров (КТМ) спечели надпреварата и в двата манша като зае първа позиция в общото класиране. Втори и трети се наредиха Жулиян Георгиев (КТМ) и Виктор Касабов (КТМ Наградите на победителите бяха връчени от кмета на община Сливен инж. Кольо Милев и вицепрезидентите на Българската федерация по мотоциклетизъм Марян Станчев и Димитър Рангелов. Следващият 4-кръг на републиканския шампионат по мотокрос ще се проведе на 23 и 24 май на мотополигон „Хасково“.