След 14 победи и 1равенство тази пролет, Марек Сеграте завърши трети в Categoria GIRONЕ в Италия Българския и дупнишки Марек Сеграте завърши трети в Seconda Categoria GIRONЕ и сега отива на бараж за влизане в по-горна група. Марек се превърна в хит през пролетния дял от първенството и успя от 10-та позиция да се изкачи до 3-то място, като е с реални шансове за спечелване на промоция за по-горна група. През пролетта момчетата на старши треньора Асен Арсов записаха от 15 мача 1 равенство и 14 победи. В последният 30-ти кръг Марек победи с 4:2 Аусония. Резултата откри бившият играч на Марек и Германея Робертино Атанасов, който технично прехвърли вратаря на гостите. Лъчезар Георгиев покачи на 2:0. В началото на второто полувреме Марек стигна и до трето попадение. Гостите върнаха един гол, но отномо Лъчезар Георгиев отбеляза за 4:1. Минути преди края гостите от Аусония, вкараха още един гол за крайното 4:2.